Organizator

PLGBC LOGO_strona

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową (nie nastawioną na zysk), mającą na celu wywarcie pozytywnego wpływu na sektor budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej. Naszym dążeniem jest przekształcenie projektowania, budowania i użytkowania budynków w całym kraju tak, aby przyniosło to korzyść zarówno jego mieszkańcom, środowisku, jak i wszystkim uczestnikom procesu budowlanego.

Partner Główny

EBRD blue 15mm (E)_Crop
taiwan-business_logo_s

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD) został założony w 1991 roku, po zakończeniu zimnej wojny w Europie Centralnej i Wschodniej. Celem jego powstania było wsparcie transformacji w kierunku „gospodarek zorientowanych rynkowo oraz promocji inicjatyw prywatnych i biznesowych”.
EBRD posiada unikalny jak na bank rozwojowy, polityczny mandat dla wsparcia jedynie tych krajów, które „zobowiązują się i wdrażają zasady demokracji wielopartyjnej [i] pluralizmu”. Ochrona środowiska i zobowiązanie do stosowania zasad zrównoważonego rozwoju również znajdują się w centrum działań EBRD.
EBRD służy interesom wszystkich swoich udziałowców: 65 krajom z pięciu kontynentów, krajom Unii Europejskiej oraz Europejskiemu Bankowi Inwestycyjnemu, jak również – krajom otrzymującym wsparcie (równe łącznie 9,4 mld € w 2016 roku).

Inwestycje związane z ochroną klimatu znajdują się wśród głównych priorytetów Banku w zakresie transformacji. Zostało to podkreślone w inicjatywie Green Economy Transition (GET) zainicjowanej w 2015 roku, która za cel obrała transformację w kierunku gospodarki rynkowej, a jednocześnie gospodarki niskoemisyjnej. GET ustala wytyczne dla operacji Banku, zmierzające do wzrostu zielonego finansowania do 40% przed 2020 rokiem.
Sektor budowlany jest jednym z tych o największym zużyciu energii w regionie, jest też jednym z głównych obszarów objętych przez GET. Od 2006 roku, kiedy finansowanie ochrony klimatu zostało wprowadzone przez Sustainable Energy Initiative EBRD, Bank udzielił wsparcia w wysokości ponad 1,6 biliona € na inwestycje związane z zaawansowanym pozyskiwaniem energii i oszczędzaniem zasobów w sektorze budowlanym. Było to ponad 160 większych transakcji, skutkujących usprawnieniem/modernizacją w regionie ponad 60 000 budynków o całkowitej powierzchni ponad 25 mln m2. Bank stworzył i wdraża zaawansowane produkty finansowe, dedykowane sektorowi budowlanemu.

Sponsor Główny

knauf_insulation_s

Knauf Insulation należy do grupy Knauf, reprezentując jedną z najbardziej szanowanych i nowoczesnych marek w branży izolacyjnej. Firma jest najszybciej rozwijającym się producentem izolacji oferując szeroki asortyment produktów izolacyjnych zaspokajających rosnące zapotrzebowanie na wydajność energetyczną i wysokie właściwości akustyczne w nowych i istniejących już domach, budynkach użyteczności publicznej i w zastosowaniach przemysłowych.

sponsorzy

Armstrong Building Products to światowy lider wśród producentów sufitów podwieszanych. Oferta firmy obejmuje kompleksowe systemy sufitów akustycznych z płyt mineralnych, metalowych i drewnianych wraz z elementami zawieszenia. Sufity Armstrong spełniają wysokie wymagania akustyki i higieny pomieszczeń, pozwalają kreować wnętrza zgodne z najnowszymi trendami w architekturze. Dedykowane są do budynków użyteczności publicznej. Armstrong od samego początku działalności jest pionierem w podejmowaniu inicjatyw zrównoważonego rozwoju. Od 1998 r. wytwarza swoje produkty zgodnie z ideą Cradle to Cradle, a sufity firmy wykorzystywane są w budynkach certyfikowanych w LEED, BREEAM i DGNB.

horizoneSTUDIO_logo_s

Horizone Studio to kreatywne i dynamiczne biuro architektoniczne mające swą główną siedzibę w Krakowie, specjalizujące się w projektowaniu budynków biurowych, użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych. Gama doświadczeń biura obejmuje technologicznie zaawansowane budynki biurowe, użyteczności publicznej, przemysłowe oraz mieszkaniowe. Zespół biura tworzy wysokiej klasy nowoczesną architekturę, dostosowaną do indywidualnych wymagań klientów. Horizone Studio oferuje pełen zakres usług projektowych i doradczych: od wyboru działki, poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę, aż do zakończenia inwestycji. Proponując zintegrowane projektowanie stanowi dla klienta jeden punkt kontaktowy dla wszystkich spraw związanych z inwestycją.

Skanska Property Poland jest innowacyjnym deweloperem zielonych budynków biurowych, które tworzą doskonałe środowisko dla rozwoju biznesu, są zdrowe i komfortowe dla ich użytkowników i dobrze wpisują się w otaczającą je tkankę miejską. Firma działa w Polsce od 1997 roku. Projekty Skanska Property Poland to najwyższej jakości powierzchnie biurowe w doskonałych lokalizacjach, poddawane certyfikacji w systemie LEED.

sweco_black_logo

Sweco planuje i projektuje społeczności oraz miasta przyszłości. Rezultaty naszej pracy to ekologiczne budynki, efektywna infrastruktura i dostęp do czystej wody. Na terenie północnej Europy zatrudniamy 14 500 pracowników, a klientom oferujemy profesjonalną wiedzę i umiejętności przy realizacji każdego projektu. Co roku jesteśmy zaangażowani w inwestycje w 70 krajach na całym świecie. Sweco to wiodąca w Europie firma doradcza z branży architektonicznej i inżynieryjnej, osiągająca obroty na poziomie ok. 16 mld SEK (dane proforma z 2015 r.).

patroni honorowi

MIB_logo

Ministerstwo
Infrastruktury i Budownictwa

logo_Mazowsze

Marszałek
Województwa Mazowieckiego

SARP_logo_140 lat

Stowarzyszenie Architektów Polskich

RICS_logo_strona

Royal Institution of Chartered Surveyors

PIE_logo_strona

Polska Izba Ekologii

patroni wspierający

PRCH_logo_strona

Polska Rada Centrów Handlowych

Polski Związek Firm Deweloperskich

PracodawcyRP_logo_strona

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej

patroni medialni

galeriehandlowe_logo